Karın Germe Ameliyatı ve Karın Estetiği

Karın Germe Ameliyatı ve Karın EstetiğiKarın Germe, Günümüzde özellikle kadınların estetik görünme kaygısı, birçok nedene bağlı karın deformasyonlarını ciddi bir şikayet konusu haline getirmiştir. Sık sık kilo alıp verme, yaşlanma, ailesel yatkınlık, gebelik ve sonrası süreç, dengesiz beslenme, hormonal değişiklikler ve dengesizlikler, şişmanlamaya yol açan ilaç kullanımı gibi nedenler karın bölgesinin estetiğini bozmaktadır. Yağlanma (gebelikte oluşan kilonun beşte biri yağdan oluşmaktadır), kasların ve karın derisinin gevşemesi, ciltte çatlaklar, karının sarkması, yani karın bölgesinin büyümesi, bombe bir görünüme bürünmesi ve yapısının deforme olması gibi sorunlar oluşmaktadır. Karın bölgesinin şişmanlamasına bağlı olarak karın derisi ve kas yapısındaki bozulmalar, kadınlarda erkeklere kıyasla daha çok gevşeme ve sarmaya yol açmaktadır.

Bu sorunlar kişinin sağlığını, özel yaşamını ve sosyal hayatını tehdit edebilmektedir. Bu noktada en uygun cerrahi çözüm olarak karın germe ameliyatları (abdominoplasti) uygulanmaktadır. Karın germe ameliyatları sonrasında sarkmış, gevşemiş ve aşırı yağlanmış kalitesiz deri tamamen alınır, karın cildi gerginleştirilir, gevşemiş karın kasları özel tekniklerle dikilerek gerginleştirilir ve böylece sarkık karın yerine şaşırtıcı bir şekilde yepyeni, düz ve estetik bir karın görünümü sağlanır.

 

Karın derisinde çatlaklar ve gevşeme nasıl oluşur?

Karın kısmında aşırı kilo alımı ve gebelik sırasında karın derisi gerilir ve zayıflar. Cilt, karın estetiğinin en ön plana çıkan unsurudur. Özellikle hamileliğin son dönemlerinde bu gerginlik zayıflayan deride çatlak ve iz oluşumuna yol açar. Gebelikte hormonal değişiklikler çatlak oluşumunu hızlandırır. Gebelikte oluşan çatlaklar yoğunlukla karnın alt bölgesinde, göğüslerde görülür.

Karın kaslarının esnekliği nasıl bozuluyor?

Karın kasları yağ tabakası altında bulunmaktadır. Hamilelik döneminde karnın içi büyüyerek kasların elastikiyetini bozar. Kaslar birbirinden daha ayrık hale gelir. Kasların ayrılması karnın dışa doğru bombe yapmasına neden olur.

Karın yağlarının oluşumu ve estetiğe etkisi

Gebelik sürecinde vücudun metabolik işleyişindeki değişimle birlikte alınan kilonun yaklaşık beşte biri yağdan oluşmaktadır.  Bebeğine süt verebilen anneler yağ dokusunu, vermeyen annelere kıyasla daha fazla miktarda eritebilirler. Gebelikte oluşan kilo ve içeriğindeki yağ dokusu, birçok kadında kalıcı olabilmektedir. Yağlar çoğunlukla karın ve kalça kısımlarında toplanır. Karın bölgesinde biriken yağların spor ve diyete karşı dirençli olduğu unutulmamalıdır. Yağ birikimi karında sarkmalara yol açarak estetik görünümün bozulmasına neden olur.

Şişmanlayan ve yağlanan karnın yol açtığı sağlık sorunları

Karın bölgesinde çeşitli nedenlerle oluşan aşırı kilolar birtakım sağlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Kalp damar rahatsızlıkları, hipertansiyon, solunum sorunları ve erken yaşlanmaya yol açabilmektedir. Ayrıca psikolojik etkileri de söz konusudur. Kişinin özgüveni azalır, özel yaşamında sorunlar yaşar, beğenilmeme duygusu gelişir ya da artar, motivasyonu olumsuz etkiler, sosyal yaşamı kısıtlanır, hareket serbestisi azalır, istediği kıyafetleri giyememe sorunları ortaya çıkar.

http://ahmetkaracalar.com/karin-germe/

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çok daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Saç nakli ile çekici bir görünüme kavuşabilir saç ekimi ile eskisi gibi dikkat çekici olabilirsiniz.

Doğalgazlı tasarım odunlu elektrikli şömine lideri decofire evinizin en değerli köşesinde